Ako stiahnem video pomocou vygenerovaného odkazu?

Obsahuje obrázkové návody pre používanie služby Dearchivátor.
Administrator
Administrátor stránky
Príspevky: 47
Registrovaný: 16. December 2009, 21:11

Ako stiahnem video pomocou vygenerovaného odkazu?

Poslaťod Administrator » 24. December 2009, 14:05

Každý archív používa iný systém distribúcie videa. V zásade sú však dva hlavné rozdiely resp. typy súborov, s ktorými sa stretnete:

1) Stream (teda prúd dát)
Tento typ videa nie je možné jednoducho stiahnuť pomocou http protokolu (pomocou internetového prehliadača). Zvyčajne je použitý iný protokol ako http, najčastejšie je to rtmp protokol. Tento odkaz si môžete skopírovať a otvoriť (prehrať) v prehrávači videa, ktorý používate. Niektoré streamy otvoríte aj v programe Windows Media Player, avšak my silno odporúčame používať program VLC Media Player (ktorý v určitom rozsahu i umožňuje stiahnuť stream). Pokiaľ nechcete stream iba prezerať ale aj stiahnuť, môžete použiť niektorý na to určený program. Zoznam takýchto programov nájdete napríklad na tejto stránke.

2) Súbor prístupný cez http protokol
V tomto prípade si môžete súbor s videom jednoducho stiahnuť do počítača pomocou internetového prehliadača. Otvorte vygenerovanú URL adresu videa v prehliadači a prehliadač by vám mal ponúknuť otvorenie alebo uloženie tohto súboru. Pokiaľ prehliadač automaticky otvára tento súbor, odporúčame použiť niektorý program určený na sťahovanie súborov pomocou http protokolov, prípadne využiť funkciu Sťahovanie prehliadača Opera. Najprv však vyskúšajte kliknúť pravým tlačidlom myši na odkaz a zvoliť "Uložiť cieľ ako...", týmto spôsobom sa vám môže podariť jednoducho uložiť súbor s videom na disk.


Po stiahnutí súboru na disk súbor môže mať rôzny názov a môže byť dokonca aj bez prípony, takže systém nerozozná o aký typ súboru sa jedná! V takomto prípade premenujte súbor podľa želania a pridajte aj príslušnú príponu súboru (najčastejšie flv alebo mp4). Následne by mal ísť súbor otvoriť v systéme. Pre prehrávanie stiahnutých súborov odporúčame program VLC Media Player.

Späť na

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: 1 a 0 hostia